Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 13
 Kino Scena Kultura - Knurów


 

Grupa Rafała Kmity

Wieczór kabaretowy to spektakl złożony z najlepszych i najbardziej znanych skeczy oraz piosenek Grupy Rafała Kmity. Dobór numerów jest taki, by w pełni ukazując znakomite poczucie humoru autora i perfekcjonizm wykonawców, rozbawić każdego widza. Raz absurdalne, raz satyryczne żarty, nieustannie sięgające po znane tropy kulturowe (zaczerpnięte zarówno z rejestrów tzw. wysokiej sztuki, jak i z popkultury) doprowadzają do przemyślanych, zaskakujących i za każdym razem przezabawnych puent.
W spektaklu pastisze programów telewizyjnych, filmów, utworów literackich, znanych szlagierów, mieszają się z lirycznymi piosenkami, a bogactwo postaci, pojawiających się na scenie, sprawia, że każdy może w nich odnaleźć czy to siebie samego, czy też znane i znajome osoby.
Rafał Kmita, jak mało który kabaretowy twórca, potrafi z podpatrzonej rzeczywistości wyciągnąć esencję, dostrzec groteskowość świata i bardzo dowcipnie ją ukazać. Niezależnie od tego, czy pisze o współczesności, czy sięga po XIX-wieczną literaturę, potrafi ukazać pełnię ludzkich wad i zalet. Ze sceny padają niezwykłe porady, „złote myśli”, głębokie refleksje – niezwykle błyskotliwe i zmuszające do refleksji.
W czasie występu Grupy Rafała Kmity nie ma miejsca na bezmyślny chichot, bowiem Wieczór kabaretowy, będąc subiektywnym wyborem twórców i wykonawców, jest jakby potwierdzeniem Gogolowskiego „Z czego się śmiejecie? – Z siebie samych się śmiejecie!"Cena biletu: 35 zł.; dostawki: 30 zł.


Kino Scena Kultura - Knurów 2007-2020