Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 13
 Kino Scena Kultura - Knurów


 

„Eksperyment Adam i Ewa”przedstawienie teatru tm na podstawie
“Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina

20.03.11r. godz.18:00

reżyseria: Tomasz Mędrzak
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
obsada: Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak
oraz Witold Pyrkosz

Opowiadając Historię Stworzenia Mark Twain pisze o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego jego Adam i Ewa to postaci żywe, pełne temperamentu i na wskroś współczesne, a relacje pomiędzy nimi to kwintesencja spontaniczności i poczucia humoru.
Pomiędzy światem z kobiecego i – wręcz przeciwnie – z męskiego punktu widzenia stoi Wąż, Szatan, Demiurg, który może zmienić bieg życia wielu... Ale po raz kolejny okazuje się, że Ewa (nawet wtedy, gdy zrywa zakazane jabłko z Drzewa Wiadomości) jest zdecydowanie inteligentniejsza i... mądrzejsza od swojego towarzysza. I tak naprawdę to ona jako przyczyna sprawcza stoi u początku każdego nowego zdarzenia we wszechświecie. Ostatecznie zrozumie to też i Adam, który przyznaje w puencie przedstawienia: Gdziekolwiek była ona, tam był Raj.
Niespodzianką jest zaskakująca forma spektaklu: brak „czwartej ściany”, a także dialog z publicznością, nawiązujące do... kabaretu.
Wspaniały, literacki język nadaje spektaklowi szlachetności i sprawia, że dzieło jest
ponadczasowe.
Dodatkową atrakcją jest muzyka Fryderyka Chopina, która tworzy oprawę muzyczną przedstawienia.Cena biletu: 30 zł., 25 zł. (ulgowy)


Kino Scena Kultura - Knurów 2007-2020