Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 13
 Kino Scena Kultura - Knurów


 

Wieczór Kultury Romskiej

Chcielibyśmy stworzyć Państwu rzadką okazję obcowania z autentycznym, niekłamanym, ciągle żywym, folklorem romskim.

- występ zespołu KAŁE JAKHA KROKE

Zespół Kałe Jakha liczy 15 osób. W zespole grają, śpiewają i tańczą trzy cygańskie rodziny, które przywiązują olbrzymią wagę do oprawy artystycznej prezentowanego repertuaru jak i też atrakcyjności i barwności tradycyjnych strojów romskich. Śpiewakom i tancerzom towarzyszy kapela, która gra na następujących instrumentach: akordeon, kontrabas, cymbały, gitara i skrzypce.
Członkowie zespołu nie ustają w poszukiwaniu coraz to nowych elementów romskiego folkloru, opierając się na historii i tradycji życia Romów w Polsce i za granicą. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Zenon Bołdyzer.

- projekcja filmu: "Opowieści cygańskiego taboru"

OPOWIEŚCI CYGAŃSKIEGO TABORU to nie tylko zapis koncertów, czy też film drogi.
Jest to również zakulisowa przygoda z Romami. Odwiedzamy ich w rodzinnych miasteczkach i wioskach, obserwujemy, jak przygotowują się do występów, tworzą
z drewna instrumenty muzyczne, pracują, aby nakarmić swoje rodziny, organizują ślub lub pogrzeb. Te sceny przeplatają się z bogatym materiałem filmowym zarejestrowanym na koncertach i występach muzyków i tancerzy. W ten sposób zyskujemy szansę na głębsze poznanie prawdziwego życia Romów na całym świecie, gdzie wszędzie piętnuje się ich jako brudnych złodziei i szelmowsko romantycznych śpiewających nomadów.Cena biletu: 20 zł.


Kino Scena Kultura - Knurów 2007-2020