Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 13
 Kino Scena Kultura - Knurów


 

Koncert Muzyki Jazzowej

19.04.2008 r. , godz. 18:00

Koncert w ramach II Knurowskiej Wiosny Muzycznej

wystąpią:

Atma Anur - perkusja
Brytyjski muzyk mający swoje korzenie na Barbados. Wybitny perkusista, producent, wzięty sideman, określany przez krytyków muzycznych jako „Jimi Hendrix bębnów i perkusista gitarzystów"(Rolling Stone Magazine). W latach osiemdziesiątych przeprowadził się z Londynu do San Francisco.
Jako muzyk sesyjny nagrał blisko 100 albumów dystrybuowanych po całym świecie zarówno przez wielkie wytwórnie płytowe (m.in. Shrapnel Records) jak i ambitne niezależne wydawnictwa.
Atma Anur jest absolwentem słynnej Berklee College of Music w Bostonie gdzie studiował aranżacje i kompozycję jazzową oraz Manhattan School of Music w Nowym Jorku.
Od ponad 25 lat czynnie występuje koncertuje i nagrywa z różnymi muzykami po całym świecie.
Współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Jason Becker, Greg Allman, Billy Shehan, Tony McAlpine, Cacophony, Greg Howe i Richie Kotzen. Atma grał z bluesowymi legendami San Francisco Jonniem Nitro oraz słynnym Carlosem Guitarlosem. W jego dokonaniach nie zabrakło także punk rocka, grał na bębnach w składzie legendarnego perkusisty Dead Kennedys, D.H. Peligro. Atma i D.H. nagrali dwie płyty CD i zagrali wiele koncertów, włączając w to słynny festiwal w Brazylii "Parao do Rock" na którym wystąpili dla 35-tysięcznej publiczności.

Tomasz Bura - fortepian
Kino Scena Kultura - Knurów 2007-2020